PRAKTINIS SEMINARAS „LYDERIO POTENCIALO NUSTATYMO METODIKA“ | HAI.LT
PRAKTINIS SEMINARAS „LYDERIO POTENCIALO NUSTATYMO METODIKA“
2018.03.12

 

HAI.LT/Harmoningos asmenybės institutas kviečia -

PRAKTINIS SEMINARAS
„LYDERIO POTENCIALO NUSTATYMO  METODIKA“


 Kaip atpažinti vidinius impulsus, provokuojančius mano elgesį?
Kaip suvokti motyvus, kurie skatina veikti arba mane riboja?


Kovo mėn. 27 d. (8:30 val. - 17:00 val.)
City Gate hotel (Bazilijonų g. 3)

  

Кaip gimė idėja šiai programai? (Rasa Baltė-Balčiūnienė, seminaro vedančioji)           

„10 metų rengdama Sąmoningos lyderystės modulinę programą grupės asmenybinių charakteristikų pokyčiams matuoti buvau susikomplektavusi mąstymo būdą nustatančių klasikinių metodų ir savo kolegų unikalių autorinių metodikų rinkinį, kurį naudoju prieš pradedant mokytis ir prieš paskutinį modulį (plačiau apie tyrimus: www.intellectualleader.com/mokslinis-programos-poveikio-pagrindimas).
Šį rinkinį grupių dalyviai sutikdavo su didžiuliu įdomumu ir vis klausdavo, kodėl tai nepritaikau siauresniam poreikiui – „tiesiog atsirinkti sau svarbius (raktinius) tinkamus žmones, partnerius, žmones, kurie turi potencialą vystytis ir augti, o tuo pačiu kelti ekonominį įmonės rezultatą". Tad nutarėme startuoti.
Šis vienos dienos seminaras leis susipažinti su metodikos „Lyderio potencialo nustatymas" KITOKIU, visuminiu požiūriu į žmonių pasirinkimą: žmogaus mąstymo būdas apsprendžia jo funkcionalų bei ekonominį rezultatą tiek asmeniniuose,  tiek įmonės rezultatuose.
Ši metodika leidžia nustatyti, kiek žmogus pats geba keistis, atsisakydamas atgyvenusių elgsenos stereotipų, kiek yra pasiruošęs išgirsti naują informaciją ir kiek yra sąryšyje su savo vidiniu žinojimu (intuicija). Visa tai yra esmė, kai kalbame apie kūrybinį intelektą, be kurio nėra įmanoma sėkmė dabartiniame laikmetyje. Seminaro metu identifikuosime save ir tuo pačiu formuosime įgūdžius ją taikyti veikloje".
                                                                                                                                                                                                                                                
APIE LYDERIO POTENCIALO NUSTATYMO  METODIKĄ
Lyderio apibrėžimas
Metodika remiasi šiuo lyderio apibrėžimu: lyderiu apibrėžiame žmogų, kuris pasiremdamas savo kūrybiniu intelektu ir vidiniu žinojimu atranda naujus sprendimus užsisenėjusioms problemoms spręsti, geba atsiplėšti nuo standartinio suvokimo ir turi drąsos pasielgti netipiškai, kitaip ir tokiu būdu nuvesti komandą, visą verslą į sėkmę ir į naują kokybę.
Pasąmoninių motyvų lyderio sprendimams vertinimas
Metodika sudaro galimybes pamatyti lyderio pasąmoninę sprendimų motyvaciją, leidžiančią suprasti apie jo galimybes veikti neapibrėžtumo sąlygomis.
Lyderio pasąmoninių motyvų vertinimo svarba
2017 metais Nobelio ekonomikos premija buvo skirta amerikiečiui Richardui H. Thaleriui, kuris sprendimų priėmimą analizavo per psichologinių realijų prizmę. Analizuodamas riboto racionalumo pasekmes, socialines preferencijas ir savikontrolės stokos atvejus, jis parodė, kaip žmonių asmeniniai bruožai sistemingai paveikia individualų sprendimų priėmimo procesą ir pačios rinkos rezultatus. Kitaip tariant sprendimai ne visada būna racionalūs, dažniau jie būna irracionalūs, tiesiog žmogiški.
Visuminis požiūris
Metodika yra paremta  visuminiu požiūriu į žmogų, kas šiandien jau įvardijama kaip viena svarbiausių personalo  valdymo tendencijų. Laikai keičiasi ir darbas vis rečiau asocijuojasi tik su pajamų šaltiniu. Talentams, lyderiams yra svarbi savirealizacija, savo veiklos įprasminimas ir vertės kūrimas organizacijai bei visuomenei, kurioje veikiama. Taigi be galo svarbu, kad lyderio gyvenimas būtų “vientisas”, jis nebūtų plėšomas vidinių konfliktų ir galiausiai mėgautųsi tuo, ką veikia.
Testų kompleksas
Lyderio potencialo vertinimui naudojami praktikoje patikrinti, skirtingas psichologijos ir vadybos kryptis integruojantys testаi, sujungti  į vieną originalią metodiką.


Atsliliepimai iš mokymų dalyvių:

„Gavau daug daugiau nei tikėjausi. Važiavau sužinoti naujų testavimo technikų, o atlikau gana išsamią saves pačios reviziją.  Dabar dirbu su artimųjų ir darbuotojų testais. Įdomu pažinti žmones, o gautos technikos tai padeda daryti profesionaliai. Puiku, kad mokymai turi tęstinumą, užtvirtinant technikų įsisavinimą.” Dalia, Viešbučio vadovė
 
„Mokymai tikrai patiko ir paliko gilų įspūdį. Kasdieniniame darbe tenka dirbti su žmonėmis ir norint juos ugdyti, padėti jiems tobulėti visų pirma turiu žinoti kokios mano stipriosios ir tobulintinos sritys. Šie mokymai padėjo geriau pažinti save, sužinoti kur man koncentruotis ir tikrai žinau, kad įgytas žinias panaudosiu savo augime.” Rasa, personalo vadybininkė
 
„Jei nori tobulėti - turi save pažinti, suprasti ir tik tuomet galėsi keisti savo elgseną ta linkme, kuria nori tobulėti. Man šie mokymai buvo būtent toks dar vienas žingsnis tobulėjimo link.
Mokymuose gavau daug tiek asmeninės, tiek praktiškai darbe pritaikomos naudos. Jau dabar su kolegomis nagrinėjame jų testus ir man tai leidžia tiek geriau juos pažinti, tiek jų dėmesį atkreipti į tai, kokiais lyderiais jie nori tapti.” Giedrė, Personalo vadovė


Daugiau apie seminarą:>>
Dalyvio kaina: 200 Eur + PVM asmeniui (dalyvaujant 2 asmenims iš įmonės - 170 eur  + PVM, dalyvaujant 3 asmenims  iš įmonės - 150 eur + PVM).

Registracija ir daugiau informacijos apie seminarą: Greta +370 610 61272, greta@hai.lt 

Į naujienas